Wygląda na to, że większość banków i innych odziedziczonych po nich instytucji finansowych znajduje się w czołówce z Bitcoinem. Jednak współzałożyciel Morgan Creek Digital Jason Williams mówi, że główne banki po cichu kupują Bitcoin Future i nie chcą, aby opinia publiczna o nim wiedziała. Dodaje, że dbają o to, aby cena nie poszła w górę, nie mówiąc o cyfrowym aktywach, podczas gdy układają więcej monet.

Największe banki w Stanach Zjednoczonych historycznie wypowiedziały się publicznie przeciwko Bitcoinowi. Na przykład, Jamie Dimon, prezes jednego z najlepszych banków w Ameryce, JP Morgan Chase, powiedział w 2017 roku, że Bitcoin był oszustem czekającym na wybuch.

Minęło kilka lat, a JP Morgan oferuje teraz usługi dla firm zajmujących się kryptokurrency. W zeszłym roku wprowadził również cyfrową walutę płatniczą, JPM Coin. Zaledwie w zeszłym miesiącu, bank opublikował analizę, która mówi, że Bitcoin prawdopodobnie przetrwa, co sprawia, że jest oczywiste, że może być już w pociągu.

 

Inne czołowe banki, takie jak Goldman Sachs, są jednak nadal odporne na wszystko, co kryptocurrency i Bitcoin w szczególności.

 

Bank od lat przestrzega inwestorów przed inwestowaniem w ten składnik aktywów, ale jego narracja, w przeciwieństwie do JP Morgan, nie zmieniła się od lat.

W marcu tego roku bank był gospodarzem wezwania na Bitcoin, podczas którego po raz kolejny ostrzegł inwestorów przed kupnem Bitcoina jako inwestycji, powołując się na zmienność cen jako powód, dla którego nie jest to dobra inwestycja hedgingowa.

Wywołanie wywołało w tym czasie wiele negatywnych reakcji w „kryptoewie“. Pomimo pozornie negatywnego nastawienia do kryptoewaluacji, powszechnie spekulowano, że Goldman Sachs może kupować Bitcoin, ale celowo zniechęcając inwestorów do robienia tego samego w celu utrzymania ceny na niskim poziomie w czasie, gdy są przy nim.

Cena Bitcoin nadal utrzymuje się na poziomie 9.000 dolarów, co niektórzy inwestorzy uważają za wysoką cenę. Spodziewają się nawet spadku do niższej ceny w krótkim i średnim okresie przed wejściem do niego w ogóle. Dla Jasona, to jest nadal bardzo tanie i mówi, że nie będzie więcej tanich sats kupić do czasu, gdy te banki są zrobione gromadzeniu Bitcoin.